fbpx

Kuidas kadunud koer kiiresti üles leida

Koerad on väga energilised loomad ning nende haistmismeel on üks parimaid imetajatel. Vahel võib aga juhtuda, et lemmik leiab üles lõhna, millest pole võimalik keelduda ning satub jooksu. Doglo südameasi on tagada igale lemmikule hea valve ning turvaline ümbruskond! 

Selleks toome teile välja 9 nippi Delfi vahendusel, kuidas oma kadunud koer kiiresti üles leida:
  1. Kammi naabruskond läbi. Käi ukselt uksele ja uuri kõikvõimalikelt ümbruses elavatelt inimestelt, kes keegi on su lemmikut näinud. Hoia silmad lahti ka avatud garaažiuste, lahtiste keldriakende ja kuuride suhtes. Otsingule minnes võta igaks juhuks kaasa ka taskulamp, et näeksid igas pimedas nurgas toimuvat. 
  2. Pane flaierid üles. Võib-olla arvad, et su lemmikloom ei kao kunagi ära, ent ära iial ütle iial. Seetõttu võiksid omada enda lemmikust head ja detailset fotot, mida saad vajadusel kuulutuse tarvis kasutada. Flaieril võiks kindlasti olla juures ka lemmiku kirjeldus, koht, kus ta kaduma läks ja omanike kontaktnumbrid. 
  3. Külasta erinevaid varjupaiku. Võib-olla leidis keegi õnnetul kombel ekslema läinud kutsu üles ja viis ta loomade varjupaika. Seetõttu tasub kohalikesse varjupaikadesse helistada ja uurida, kas neile on hiljuti toodud mõni isend, kes vastab su lemmiku kirjeldusele. Võimalusel tasub kindlasti ka ise kohale minna ja uurida. Paljud varjupaigad postitavad leitud koera pildi ja informatsiooni koheselt ka sotsiaalmeediasse ning panevad info oma kodulehele.
  4. Ära eelda, et lemmik on kodu lähedal. Äkki lemmik eksles maanteele, keegi hea inimene korjas ta auto peale ja viis ta loomade varjupaika, mis asub hoopis 30 kilomeetrit eemal. Ehk kui elad maal või maantee lähedal, siis tasub uurida ka lähedal asuvatest asulatest, kas keegi teab midagi.
  5. Pane sotsiaalmeedia enda jaoks tööle. Kui lemmik läks kaduma, tee sotsiaalmeediasse oma lemmiku pildiga postitus, mida teised jagada saavad. Postita ka erinevatesse Facebooki gruppidesse, mis on seotud koerte või kassidega. Sageli leidub ka erinevaid nii-öelda asumigruppe ja vallagruppe, millega on liitunud sinuga samas piirkonnas elavad inimesed. Sellisesse gruppi postitamine võib aidata kaduma läinud lemmiku kiiremini tagasi koju.
  6. Kiip ja kaelarihm. Väga palju aitab kaasa see, kui sinu lemmik on kiibistatud ja registrisse kantud! Lisaks võiks tal olla küljes ka kaelarihm, millel on su telefoninumber ja nimi, nii on leidjal lihtsam. Kui lemmik peaks aga sattuma varjupaika või loomakliinikusse, tuvastatakse tema omanik kiibi alusel kiiresti. Kiibist ainuüksi aga ei piisa, veendu, et sinu loom on ka lemmikloomade registrisse kantud. Kindlasti aitab looma kõige kiiremini leida ka GPS jälgimisseade koera kaelas!
  7. Vabatahtlikud otsijad. Levita kadunud lemmiklooma infot. Meie seas leidub palju vabatahtlikke, kes on nõus otsingutel kampa lööma ja sind aitama.
  8. Räägi koerainimestega. Mine näiteks kohalikku koeraparki ja uuri, kas keegi on näinud sellist koera. Paljud koerainimesed suhtlevad omavahel ja nii levib ka sõna palju kiiremini. Kindlasti jaga nendega ka flaierit ja uuri, kas keegi soovib kadunud lemmiku otsimisel kampa lüüa.
  9. Ära anna alla! See, et koer on nädalakese kadunud olnud, ei tähenda, et peaksid juba alla andma! Neid juhtumeid on olnud palju, kus lemmik leitakse üles alles mõni nädal, kuu või lausa kaks hiljem. Võib-olla eksleb sinu loomake kusagil kaugemal või võttis keegi ta paariks päevaks enda juurde hoole alla ja püüab nüüd omakorda sind üles leida

 

Alati on kasulik ennetada lemmiku ärakadumist ning mitte eeldada, et neljajalgne sõber minema ei rända. Mugav viis, kuidas alati koera pildis hoida on Doglo GPS jälgimisseade. Doglo träkker aitab valvata koera kodus virtuaalse aedikuga, mis annab omaniku nutitelefonile märku, kui lemmik on märgitud alast väljunud. Jaga koera asukohta veel nelja pereliikmega, kes kõik saavad jälgida oma lemmikut mugavalt nutitelefonist!

VAATA LÄHEMALT!

kadunud koer

0