fbpx

Kuidas koera kuumuse eest kaitsta

Jaanipäevast alates on Eestimaad tabanud kuumalaine ning õuekraadid ulatuvad kuni 31 soojakraadini. Suures palavuses on oluline kaitsta ka oma koera ning teda pidevalt jahutada. Doglo toob välja viis nippi, kuidas koera kuumuse eest kaitsta.
  1. Pidev joogivee ja varju võimalus – veendu, et oled lemmikule taganud joogivee ning varju võimaluse kogu palava päeva vältel.
  2. Planeeri oma jalutuskäigud – jaluta võimalusel koeraga varahommikul või hilisõhtul kui välitemperatuur on madalam. See võib vähendada nende kuumarabanduse ohtu. Eriti ettevaatlik tuleb olla lemmikutega, kes on ülekaalus, vanad või hingamisraskustega.
  3. Tee alati 5–sekundi asfaldi test – asfalt võib päikese käes väga kuumaks minna ning koera käppasid kõrvetada. Enne koeraga kõndimist kontrolli asfalti temperatuuri. Aseta käsi asfaldile ning hoia seda maas 5 sekundit, kui see on Sinu jaoks liiga kuum, siis on jalutustee liiga kuum ka sinu lemmiku käppadele.
  4. Ära lase oma lemmikul liialt ära põleda – oma koera tuleks hoida otsese päikese eest. Ka koera nahk võib saada põletada, selle ennetamiseks tuleks kasutada spetsiaalset koera päiksekreemi.
  5. Planeerige ette suuremaid väljasõite – enne suuremat väljasõitu tuleks veenduda, kas koerad on sinna teretulnud. Osadel parkidel või avalikel kohtadel võib olla eri aastaaegadel erinevad reeglid koertele. Veendu alati, et Sinu koer on teretulnud ning teda pole tarvis lõbustustest eemal hoida.

koera kuumuse eest kaitsta

Allikas: DogTrust

 

Mõelge hoolega ning planeerige hoogsalt ette palavatel suveilmadel oma väljasõite lemmikuga.

Autos on sinu koeral väga palav. Autoga reisimist tuleks planeerida jahedamale ajale päevas, kindlasti tuleks läbi mõelda teekond, mis võimaldaks vältida teetöid või suuri ummikud (autos liigset passimist ning ülekuumenemist).

MITTE KUNAGI ÄRA JÄTA OMA LEMMIKUT AUTOSSE OMAPÄI!

Väga väikse ajaga võib koer kuumuse käes saada autos kuumarabanduse ning 20 minutiga võib lemmik autosaunas surra! Ole tähelepanelik – kui märkad kuumaga võõras autos koera, helista 112! See võib päästa koera elu!

koera kuumuse eest kaitsta

Allikas: DogTrust

Doglo meeskond soovib, et tema kliendid nind sõbrad oskaksid oma koera kuumuse eest kaitsta! Lemmik on pereliige ning parim mängukaaslane – soovi alati oma koerale parimat ning kaitse teda ebamugavuste eest!

Koera turvalisuse tagamiseks on oluline kaitsta ning ennetada oma koera ka kadumist või ära jooksmist! Vaata lähemalt Doglo GPS koera jälgimisseadmeid siit!

 

0